Firma Profili

Kurulduğu ilk günden beri kalitede ve müşteri memnuniyetinde en yukarıda olmayı hedefleyerek bugün Türkiye’nin lider üreticilerinden biri olmayı başarmıştır. 

Sektörün dinamik markalarından biri olan “Güneş Tel” başta soğuk çekilmiş parlak tel olmak üzere tüm tel, tel mamulleri ve yarı mamul sektöründe hizmet veren ülkemizin öncü firmasıdır. Ofisleri ve Fabrikası İstanbul’da bulunan firmanın üretim tesisleri, lojistik açıdan avantajı olan İstanbul şehir merkezine ve İSTANBUL Yeni Havaalanı’na yaklaşık 38 km, en büyük deniz limanına 26 km ve konteynır limanına 30 km uzaklıktadır. Arnavutköy Hadımköy’de 20.000 m2’si kapalı olmak üzere toplam 30.000 m2 alan üzerine kurulu bulunan tesisler, Türkiye’yi boydan boya geçen uluslararası E5 ve TEM karayolu güzergâhındadır. 

Yılda 50000 tonun üzerinde demir işleme kapasitesine sahip olan Güneş tel’in 100’ün üzerinde çalışanı bulunmaktadır. Çalışanların tümünün hedefi aynıdır : “Herhangi bir üretici değil, Türkiye’nin en iyi üreticisi olmak.” 

Başta Avrupa, Ortadoğu ve Amerika olmak üzere dünyanın yaklaşık 50'den fazla ülkesine gerçekleştirdiği ihracatlar ve yıllık 20.000.000 USD’ye yaklaşan cirosuyla ile Türkiye’nin demir çelik sektöründe büyük sanayi kuruluşlarından biridir. 

Güneş Tel’in üretiminde ;

DÜŞÜK, ORTA VE YÜKSEK KARBONLU SOĞUK ÇEKİLMİŞ TEL, PARLAK SOĞUK ÇEKİLMİŞ TEL, YAYLIK ÇELİK TEL, YAĞLI BALYA TELİ, BAKIR KAPLI, ELEKTROGALVANİZ KAPLI, FOSFAT KAPLI TEL, SİYAH VE PARLAK TAVLI BAĞ TELİ, DOĞRULTULMUŞ VE KESİLMİŞ ÇUBUK TEL, TAŞLANMIŞ VE POLİSAJLANMIŞ ÇUBUK TEL, VİDA TELİ, SOMUN TELİ, CİVATA TELİ, PERÇİN TELİ, AKSESUAR TELİ, 3 VE 2 BOYUTLU CNC BÜKÜLMÜŞ VE ŞEKİLLENDİRİLMİŞ TEL, PASLANMAZ BÜKÜLMÜŞ TEL, PUNTA KAYNAKLI HASIR TEL, DEKORATİF PANEL ÇİT TELİ, ARATAVLI VİDA TELİ, SAPLAMA,  GİJON, U BOLT, LAMA PROFİL, YARIMDAİRE PROFİL, KARE PROFİL, ALTIGEN PROFİL VE DİĞER ÖZEL PROFİLLERE kadar uzanan, geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. 


Tüm hakları Güneş Tel’e a ittir.

2021  © GÜNEŞ TEL